Шокиращи,пикантни,скандални новини ....

Назначения в последния час в Министерство на здравеопазването


Дни преди здравното министерство да се сдобие с нов управник от ГЕРБ, във ведомството се развихриха нови назначения, съобщава в. „Труд” в днешния си брой. Бившият вече парламентарен секретар Янка Кюркчиева е уредена като експерт в дирекция “Кадрово управление и човешки ресурси”. Шофьорът на главния секретар доц. Красимир Гигов - Орлин Димитров пък вече се води младши експерт в дирекция “Кадрово управление”. Димитров има висше образование и ценз за длъжността, е потвърдил вчера Гигов пред “Труд”. Проф. Григор Горчев, който беше член на борда на директорите на Плевенската университетска болница, пък е махнат. “Разбрах, че решението за това е лично на министъра”, заявил професорът, цитиран от ВАЦ-изданието.

Да се помисли за намаление не само на пенсионните, но и на здравните вноски, предлага в интервю за в. „Сега” бившият шеф на НОИ Йордан Христосков в коментар на заявките на ГЕРБ за намаление на осигурителната тежест с 5%. „Смятам, че трябва да се помисли дали допълнителните 2% в здравното осигуряване са необходими сега. Голяма част от това увеличение от 6 на 8 % от началото на годината на практика отива в един резерв, който сега не се ползва. Идеята на НДСВ и на ДПС беше догодина да се създадат фондове, конкуренция на здравната каса. И тогава тези допълнителни суми да бъдат използвани. Аз съм сигурен, че новото правителство ще има много по-радикални идеи за резерви в здравната система. Само че то не може да ги въведе веднага. Следователно, трябва да се помисли този резерв необходим ли е или не в момента”, заявява пред „Сега” доскорошният управител на НОИ.

В. „Дума” пък обръща поглед към представителството на медицинската гилдия в новото Народно събрание, което се очаква да заработи от утре. „При това равнище на "хроничен стрес и изпепеляване около и над критичната точка", както някой определи здравния ни статус в интернет, влизането на толкова лекари в парламента поражда много въпроси”, пише изданието. И цитира мнението на д-р Хасан Адемов от ДПС, според когото няма нищо чудно във факта, че има много лекари в парламента. "Когато един пациент се доверява на доктора за собственото си здраве, той му се доверява и като избирател. Пък и един парламент не може да бъде конструиран само от юристи или само от едно, каквото и да е, съсловие. Той трябва да отчита нагласите на обществото”, смята Адемов. Според него обаче реформата не се прави от лекарите, а е работа на политиците. Когато експертните мнения на лекарите се съчетаят с политиката, тогава нещата трябва да се подобрят, твърди Хасан Адемов пред „Дума”.

Президентът на КНСБ д-р Желязко Христов пък коментира лекарското нашествие в парламента така: "Очевидно пак се връщаме към схемата: голяма политика, много доктори, болно общество. Нищо лошо, че влизат много мои колеги в парламента. Лекарите винаги са носили своята обществена и социална чувствителност - нищо, че напоследък тази чувствителност е повече либерална. Важното е депутатите лекари да са качествени, да знаят за какво отиват в парламента. Да защитават социални практики във време на криза. Иначе за тези 25 нови депутати няма да стигнат бордовете...”


13.07.2009 13:39:59ЛумпенТва ли са им новите на медиите? За Орльо шофоьрчето и за кака Янка Даскалката? Е браво тогава........ голяма журналистика, голямо нещо... А някой нещо да напише, че на Ръсина цяла дирекция и направиха, за да може по-спокойно да "действа" с лекарствата? Или за едни двамца "съветници", които партията натресе на Желев и ония си развяват коня и се изживяват, като последна инстанция и са на всяка манджа мерудия?
13.07.2009 12:42:38ГостХристосков да не се бута там дето нищо не разбира!
13.07.2009 12:08:59Данъкоплатец? 'Шофьорът на главния секретар' Абе какви са тези длъжности бе другари и другарки? И какво висше образование има този шофьор -по висш пилотаж ли или по парашутизъм в държавната администрация...

zdrave.net

Няма коментари:

Публикуване на коментар